Folia FLEX

Stosowanie tego rodzaju metody obejmuje wykorzystanie dwuwarstwowej folii, które jest zarazem płaska, gładka, jak i matowa (choć spotykane są również warianty błyszczące.) Folia FLEX najczęściej wykonywana jest z materiału PVC lub poliuretanu, które doskonale współpracują z ubraniami z tkanin sztucznych lub bawełnianych i innych naturalnych.

 

Przy pomocy tej metody wykonuje się prostsze nadruki, nie posiadające dodatkowych urozmaiceń kolorystycznych, w postaci tonowania oraz cieniowania. Często stanowi tańszą alternatywę dla innych technik nadruku, dzięki łatwości i sprawności wykonania. Wymagane jest wyłącznie wykorzystanie plotera tnącego, który odpowiednio dopasuje kształt powierzchni do transferu do wybranego nadruku oraz będzie odpowiadał za jego naniesienie na wybraną część odzieży.

Folia FLOCK

W przeciwieństwie do gładkiej i matowej powierzchni FLEX, folia FLOCK wyróżnia się wypukłą strukturą, która w dotyku przypomina aksamit lub zamsz, dzięki wyczuwalnemu meszkowi. Jest ona również znacznie grubsza, jednocześnie odkształcając się tymczasowo wraz z materiałem (nie pęka). Pozostaje wytrzymała nawet podczas długiej eksploatacji, a proces jej nanoszenia jest identyczny jak w przypadku FLEX.

Możliwości i ograniczenia

Obecnie jesteśmy w stanie zadrukować pole ok 35 x 45 cm.

Do wykonania zdobienia wykorzystujemy wysokiej jakości folie uznanych marek. W przeciwieństwie do sitodruku paleta kolorów jest ograniczona do kilkudziesięciu kolorów.

Nadruki folią Flex i Flock idealnie sprawdzają się przy małych, jednostkowych nakładach.